ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10123055
*
nr 1012 3055
Spegel
empirestil, höjd: 123 cm
Utrop:
400 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 januari 2016
kl 19:31:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 21:56:46
1
100 kr
18/1 15:19:42
2
500 kr
18/1 16:24:24
3
400 kr
18/1 16:24:24
2
450 kr (Budbetjänt)
18/1 16:24:46
3
700 kr
18/1 16:25:56
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:18
-
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1012 3055
Spegel
empirestil, höjd: 123 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 januari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/1 21:56:46 | 1 | 100 kr |
| 18/1 15:19:42 | 2 | 500 kr |
| 18/1 16:24:24 | 3 | 400 kr |
| 18/1 16:24:24 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 18/1 16:24:46 | 3 | 700 kr |
| 18/1 16:25:56 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:18 -
9139 Spegel
1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:39
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:33 -
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:27



